Σύμφωνα με τα στοιχεία του ΣΕΑΑ, το 2015 ήταν η χρονιά της SYM, αφού με 5.868 ταξινομήσεις κατέκτησε το 17% της ελληνικής αγοράς δικύκλου και ATV. Δεύτερη ήταν η Yamaha με 14,8% και τρίτη η Honda με 13,3%.
Την τετράδα έκλεισαν οι Piaggio και KYMCO με 10,8% και 10,4% αντίστοιχα, ενώ αυτές ήταν οι τελευταίες 2 εταιρείες με ποσοστό πάνω από 10%.
Δείτε στον παρακάτω πίνακα τις πρώτες 50 εταιρείες του 2015, όσον αφορά στις ταξινομήσεις που σημείωσαν.
| ΘΕΣΗ | ΕΤΑΙΡΕΙΑ | ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ | ΠΟΣΟΣΤΟ |
| 1 | SYM | 5868 | 17,0% |
| 2 | Yamaha | 5089 | 14,8% |
| 3 | Honda | 4593 | 13,3% |
| 4 | Piaggio | 3739 | 10,8% |
| 5 | KYMCO | 3570 | 10,4% |
| 6 | Daytona | 2732 | 7,9% |
| 7 | Εταιρείες με <0,1% | 1149 | 3,3% |
| 8 | Aprilia | 750 | 2,2% |
| 9 | XGJAO | 750 | 2,2% |
| 10 | Kawasaki | 664 | 1,9% |
| 11 | Vespa | 451 | 1,3% |
| 12 | BMW | 440 | 1,3% |
| 13 | Suzuki | 419 | 1,2% |
| 14 | Keeway | 386 | 1,1% |
| 15 | Modenas | 351 | 1,0% |
| 16 | Peugeot | 296 | 0,9% |
| 17 | Zhejiang Lingyu | 221 | 0,6% |
| 18 | KTM | 217 | 0,6% |
| 19 | TGB | 159 | 0,5% |
| 20 | Ducati | 159 | 0,5% |
| 21 | Triumph | 157 | 0,5% |
| 22 | Lifan | 156 | 0,5% |
| 23 | Lifan Industry | 130 | 0,4% |
| 24 | Skyjet | 129 | 0,4% |
| 25 | Shineray | 124 | 0,4% |
| 26 | Skyteam | 118 | 0,3% |
| 27 | Harley-Davidson | 112 | 0,3% |
| 28 | Daelim | 109 | 0,3% |
| 29 | CF Moto | 91 | 0,3% |
| 30 | Zhejiang Taizhou | 91 | 0,3% |
| 31 | Zhejiang Lingtian | 89 | 0,3% |
| 32 | Chongqing XGJAO | 85 | 0,2% |
| 33 | Jianshe / Gemini | 82 | 0,2% |
| 34 | LML | 76 | 0,2% |
| 35 | Chongqing Loncin | 69 | 0,2% |
| 36 | Linhai / Kuba | 68 | 0,2% |
| 37 | Yingang | 62 | 0,2% |
| 38 | AEON Motor | 61 | 0,2% |
| 39 | Jianshe | 59 | 0,2% |
| 40 | Kaisar | 59 | 0,2% |
| 41 | Taizhou Zhongneng | 59 | 0,2% |
| 42 | Chongqing Yinxiang | 56 | 0,2% |
| 43 | Derbi | 56 | 0,2% |
| 44 | Loncin | 56 | 0,2% |
| 45 | Husqvarna | 55 | 0,2% |
| 46 | Odes / Liangzi | 53 | 0,2% |
| 47 | Loncin / Italika | 49 | 0,1% |
| 48 | Zongshen Industry | 44 | 0,1% |
| 49 | Shanyang | 43 | 0,1% |
| 50 | Kenbo | 42 | 0,1% |
Στοιχεία: ΣΕΑΑ










