Τετάρτη, 10 Απριλίου 2013 11:06

Scramble Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης, 1ος αγώνας

Επιτυχία στην Χρυσούπολη!

Του Μάκη Ζουμπλιού

Την Κυριακή 7 Απριλίου διεξήχθη ο πρώτος αγώνας για το περιφερειακό κύπελλο Scramble Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης στην Πίστα Μotocross Χρυσούπολης.

Ιδανικές συνθήκες

Οι συμμετοχές ήταν περίπου 35,οι καιρικές συνθήκες πολύ καλές με πάρα πολλούς θεατές και γενικά η οργάνωση της μοτολέσχης Χρυσούπολης και της ΑΜΟΤΟΕ ήταν πάρα πολύ καλή. Ο 90λεπτος αγώνας περιείχε motocross και enduro διαδρομές και αυτό έδωσε θέαμα στους θεατές.
Νικητής Γενικής τερμάτισε ο Βασίλης Πακαταρίδης της Μοτολέσχης Καβάλας που κέρδισε και την κατηγορία Expert, ενώ την κατηγορία S1 κέρδισε ο Σωτήρης Σαράντης, την S2 ο Ανδρέας Παραγιός και την κατηγορία Senior ο Άγγελος Συμεωνίδης.