Κατηγορία Άλλοι
Δευτέρα, 28 Μαϊος 2012 09:29

Husaberg - Π.Π. Enduro 2012, 2ος και 3ος Αγώνας - Σέρρες

Θετική παρουσία για την Husaberg

Ο 2ος και 3ος αγώνας του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Enduro πραγματοποιήθηκε στις Σέρρες 19 και 20 Μαΐου. Οι αγωνιζόμενοι έτρεξαν στα δύσκολα μονοπάτια των Σερρών, με δύσκολες ειδικές και ποικιλόμορφο έδαφος.

Άτυχη στιγμή

Ο αναβάτης της eXTra products Γιώργος Μανωλίδης, παρόλο που είχε μία άτυχη στιγμή στην ειδική enduro ( Husaberg ΤΕ 125), κέρδισε την 3η θέση και τις δύο μέρες.
Στον αγώνα επίσης έτρεξαν ο Νίκος Μπουρτζόπουλος ( FE 450 Husaberg, Κατηγορία Ε2), ο οποίος τερμάτισε και τις δύο μέρες στην 4η θέση, ο παλιός
πρωταθλητής Δημήτρης Κόκκινος ( FE 450 Husaberg, Κατηγορία Ε2), και ο έμπειρος αναβάτης Γιάννης Σεβαστόπουλος ( FE 450 Husaberg, Κατηγορία Ε2)

Ιδιαίτερα συγχαρητήρια, αξίζει να δώσουμε στον ανερχόμενο οδηγό Γιώργο Αραμπατζή ( ΤΕ 125 Husaberg), ο οποίος τερμάτισε 2ος στην ειδική moto-cross, σε μια κατηγορία στην οποία παίρνουν μέρος αναβάτες κάτω των 18 ετών και
τρέχουν 3 φορές μία προεπιλεγμένη χρονομετρημένη ειδική διαδρομή στο Κύπελλο Enduro Βορείου Ελλάδος.